dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
DK Debat
Regeringen klar med dagpenge-hjælp frem til 2016

Regeringen klar med dagpenge-hjælp frem til 2016

VK-regeringens dagpengereform var for brat, mener statsministeren, der forlænger uddannelsesydelsen og indfører en ny arbejdsmarkedsydelse
14. MAJ 2013 11.13

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.