dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
DK Debat
Politiet kan nu igen komme alene i Mjølnerparken
Unge i Mjølnerparken i København.
Foto: Lasse Kofod, Polfoto

Politiet kan nu igen komme alene i Mjølnerparken

Banden Brothas er væk fra kvarteret, hvor andelen af beboere med en dom nu for første gang er under 3 pct.

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.