dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
doi

Også Billund opkræver nu bidrag for familiepleje

KORT NYT
9. NOV 2016 10.28

BILLUND: Også Billund Kommune er blevet opmærksom på, at forældre til børn i familiepleje skal betale et bidrag, skriver JydskeVestkysten. Der er på nuværende tidspunkt 81 anbragte børn og unge i kommunen.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dksocial.dk/artikel/ogsa-billund-opkraever-nu-bidrag-for-familiepleje

GDPR