dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
doi

Lokale ansatte skal hjælpe til ved Gellerup-byggeri

Byggefirma vil hyre beboerkoordinator og lærlinge i Gellerup til ny byggefase
10. JUL 2017 9.23

AARHUS: Når skurvogne, bulldozere og omkring 40 håndværkere rykker ind til august, skal beboerne i Gellerupparken i Aarhus igen leve på en byggeplads i mange måneder.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dksocial.dk/artikel/lokale-ansatte-skal-hjaelpe-til-ved-gellerup-byggeri

GDPR