dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
DK Debat
Jobcentre og anden aktører er ikke lige parter

Jobcentre og anden aktører er ikke lige parter

Jobrådgivernes Brancheforening i skarp kritik af grundlaget for Rigsrevisionens beretning om andre aktørers beskæftigelsesindsats
29. AUG 2013 14.29

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.