dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
doi
Gladsaxe Kommune

Iværksættere og kreative i samme hus som nyledige

Gladsaxe åbner Danmarks første verdensmålshus.
16. JAN 2019 8.41

GLADSAXE: Bæredygtig udvikling, iværksætteri og samarbejder på kryds og tværs er nogle af nøgleordene i Danmarks første verdensmålshus, der nu åbner i Gladsaxe, lyder det fra kommunen.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dksocial.dk/artikel/ivaerksaettere-og-kreative-i-samme-hus-som-nyledige

GDPR