dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
doi

Fire år med 460 ekstra pædagoger til de mest udsatte børn

14 pct. af børneinstitutionerne skal have flere hænder, foreslår regeringen
24. AUG 2018 6.17

Børn i sårbare familier skal have en bedre start på livet. Derfor foreslår regeringen nu at afsætte en milliard kroner til institutioner med børn fra netop sådanne familier. Det skriver Politiken fredag.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dksocial.dk/artikel/fire-r-med-460-ekstra-paedagoger-til-de-mest-udsatte-brn

GDPR