dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
doi

Egedal fik kort varsel til at finde ny dagligvareleverandør

KORT NYT
10. AUG 2018 14.05

EGEDAL: Egedal Kommune har med kort varsel måttet finde en ny leverandør af dagligvarer til 80 af 120 borgere, der fysisk eller psykisk ikke er i stand til selv at foretage indkøb, oplyser kommunen. De 80 fik opgaven udført af en ekstern leverandør, som imidlertid 'uventet' har stoppet samarbejdet.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dksocial.dk/artikel/egedal-fik-kort-varsel-til-at-finde-ny-dagligvareleverandr

GDPR