dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
doi

De nye medlemmer i Folketingets Social- og Indenrigsudvalg efter FV19

Folketinget har nysammensat sine udvalg efter FV19.
22. JUL 2019 7.33

I fordelingen af udvalgsposter mellem partierne i det nye Folketing har Social- og Indenrigsudvalget fået Kirsten Normann Andersen (SF) som formand. Hun kom i Folketinget i 2016 da Jonas Dahl udtrådte og blev valgt på eget mandat ved FV19.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dksocial.dk/artikel/de-nye-medlemmer-i-folketingets-social-og-indenrigsudvalg-efter-fv19

GDPR