dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
DK Debat
De første 40 fleksjob med få timer om ugen i hus
Helle-Marie Taastrøm (th) sammen med de to medarbejdere, der er ansat i mikro fleksjob på Randers Naturcenter.

De første 40 fleksjob med få timer om ugen i hus

Randers Kommune er på vej til 100 såkaldte mikro fleksjob til borgere med betydeligt nedsat arbejdsevne
29. AUG 2013 15.30

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.