dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
DK Debat
Besparelser duer ikke som argument for venteliste til botilbud

Besparelser duer ikke som argument for venteliste til botilbud

At der ikke er bevilget penge til byggeri er ikke en lovlig grund til ventetid på botilbud for voksne handicappede
10. JUL 2012 8.35

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.