dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
DK Debat
Alternativ undervisning gav unge fra Slagelse mod på uddannelse
Foto: Slagelse Kommune

Alternativ undervisning gav unge fra Slagelse mod på uddannelse

29 ledige unge fra Jobcenter Slagelse har gennemført et forløb, der har fået 26 af dem fra offentlig forsørgelse og over i uddannelse – efter kun én måneds intensiv, og lidt alternativ undervisning
13. JUL 2017 14.05

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.