dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksundhed
doi
doi

20 millioner til sårbare familier i Odense

Den gravide og hendes familie får tilknyttet en følgeperson, der følger både hende og familien over en årrække
22. JUN 2017 12.53

ODENSE: Odense Kommune og OUH Odense Universitetshospital,  skal sammen med en række frivillige organisationer hjælpe sårbare familier med at skabe trygge og faste rammer om familielivet fra barnet ligger i mors mave til det begynder i skole.  A.P. Møller-fonden har doneret 20 mio. kr. til formålet, oplyser kommunen. 

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Socials artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Socials artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Social

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dksocial.dk/artikel/20-millioner-til-sarbare-familier-i-odense

GDPR